Pár rad do SW - a Jedi Knight

Ochránce míru
Skelos
Jméno ve hře: Aennesis
Herní třída: Sith Inquisitor

Re: Pár rad do SW - a Jedi Knight

Příspěvekod Skelos » úte 01. kvě 2012 11:01:37

Teyond píše:Co se týče Sage/Sorcerer class, když nemají force a jsou v boji, je pro ně lepší umřít než tu force doplňovat, oni jim totiž vzali tu jednu věc čím doplňovali force aniž by museli ztrácet životy.

to měli ti healeři, ale to bych ještě přežil ( s dobrým managementem force by se to dalo ustát i když v pve nevím nevím), oni jim vzali buff co jim snížil cast time velkýho healu o 1s....takže to castili 1,5s místo 2,5s teď to musí castit těch 2,5s pokaždý = nerf jako prase ;-)
Imbik
Disciple of Tenebrae
Jméno ve hře: Imbik

Příspěvekod Imbik » úte 01. kvě 2012 11:09:52

Teyond píše:"posledni zprava"

pokud hrajes rage/focus build, tak to trosku nerfli.. naopak vengeance/vigillance posilili.. ja hral odjakziva vengeance, a neexistuje class, kterou bych z principu nemohl porazit.. maly problem je MM sniper, ale jde vklidu porazit (kdyz se vyhnes ambushu)..
mnohem vetsi problem je Madness sorcak, ktery pokud umi, tak si te muze povodit jako maleho kluka.. ale i tomu muzes zavarit (force push na jeho sprint a tak)..
a jako ranged dps bych doporucoval Madness Sorcku, protoze kdyz to opravdu umis, tak si muzes povodit 4 hrace..
Obrázek
Gravelark
Jméno ve hře: [Gravelark] [Theta]
Herní třída: Jedi Knight

Příspěvekod Gravelark » úte 01. kvě 2012 11:37:24

tady jsem jednoznačně s imbikem. hraju čistě vigilance a neříkám, že vždy vyhraju, ale vím, že kdybych zahrál trochu líp, tak bych mohl. teyond s tím focusem máš taky pravdu, ale před 1.2 každý říkal, jak je našlapaný a nejzábavnější. pro mě naprostá nuda čekání na force sweep a umírání. nevím, co se po 1.2 změnilo tak výrazně. ale ta velká čísla force sweepu asi baví no. ale jak píšu, pokud by chtěl kolega čistě dps, tak asi bych doporučil taky sentinela, guardian má prostě týmovější úlohu. hrát s ním 1v1 prostě nemá smysl. ne proto, že by nebyl schopný 1v1 porážet, ale proto, že není v tomto typu souboje plně využitelný.
Teyond

Příspěvekod Teyond » úte 01. kvě 2012 12:01:57

Sweep nerfnuli dvakrát, dmg a cd.U focusu jde o sweep, to je main abilita.Před 1.2 měl sweep cd 9 sec s talentama, takže to krásně vycházelo.Teď musíš čekat ty 3-4 sekundy a když máš cd na master strike,tak v ten moment nemá focus guardian nic co dává větší dmg.Plus Force Statis jde z5 na minutě cd, před tim to mělo s talentama 47 sek cd.

Jednoduše musíš čekat na cd furt dokola.Jo a když mas cd na Force Statis, Force exhaustion, Master Strike, nemáš nic čim dát větší dmg.Nehledě na to že ten master strike je lehce avoidnutelný, stačí něco jako Awe, či odkopnutí nebo jednoduše utéct a schovat se.Dále, když ti targte furt utíka, tak mussuješ sweep taky, má to jen 5 metrů range, plus do toho latence.Stačí jen mála odchylka a sweep je v háji, musíš čekat 12 sek, tohle se mi stává často.Ikdyž lagy nejsou, stačí jen aby protivník měl lepší latenci a sweepem ho nehitneš když utíka, ale jsi u něj na pár metrů.

Nicméně, zkuste si to, pak by Váš názor mohl být lepší.Není to sranda s tim focusem v PvP.Ale PvE bych řekl že je lepší teď než před 1.2.

Avšak pokud chcete někoho zabít rychle v 1v1 za focus guardiana, doporučuji použit Force Exhaustion naráz s Force Statis a další singularity si pak nabýt před Combat Focus.Ale také záleží na situaci a taky protivníkovi.
Obrázek
Aries
Administrátor
Jméno ve hře: Aries
Herní třída: Jedi Consular
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aries » úte 01. kvě 2012 12:25:13

Pokud chápu logiku sweepu u Focus buildu, tak podle mě by se měl jet ve stylu: Zealous Leap (nemá minimální vzdálenost plus ti hodí auto-crit buff na FS) (případně Force Leap na delší vzdálenost) a uz jak letíš, tak zmáčknout FS, aby si ho hodil hned po přistání, tomu snad přeci nejde uhnout. Navíc dopadnutí po skoku způsobí nepohyblivost u zasaženého, čili máš čas na FS nebo MS. Pokud navíc hodíš zpomalení (Freezing Force), tak ti snad nemůže stihnout utéct...
Určitě se musí jít vyhnout situaci, kdy "nemáš co dělat" a čekáš na CD.
Tento příspěvek může obsahovat sarkasmus

Red Eclipse
Arïes - Jedi Sage | Ahari - Republic Commando | Sellic - Scoundrel | Cosain - Jedi Guardian
Bialar - Operative | Takaya - Mercenary | Miotri - Sith Sorceress | Morym - Sith Juggernaut

Příběhová videa a další SWTOR videa
Teyond

Příspěvekod Teyond » úte 01. kvě 2012 15:06:36

Aries píše:Pokud chápu logiku sweepu u Focus buildu, tak podle mě by se měl jet ve stylu: Zealous Leap (nemá minimální vzdálenost plus ti hodí auto-crit buff na FS) (případně Force Leap na delší vzdálenost) a uz jak letíš, tak zmáčknout FS, aby si ho hodil hned po přistání, tomu snad přeci nejde uhnout. Navíc dopadnutí po skoku způsobí nepohyblivost u zasaženého, čili máš čas na FS nebo MS. Pokud navíc hodíš zpomalení (Freezing Force), tak ti snad nemůže stihnout utéct...
Určitě se musí jít vyhnout situaci, kdy "nemáš co dělat" a čekáš na CD.

Aries, nic osobního, ale bohužel logiku jsi pochopil jen z papíru, realita je trošku jiná.Udělej si Focus guardiana , běž s nim hrát PvP na 50 lvlu a uvidíš že to tak jednoduché není jako když to napíšeš "Určitě se musí jít vyhnout situaci, kdy "nemáš co dělat" a čekáš na CD".Pokud to chceš vědět na 100%, udělej si guardianem zkušenost.Tyhle hypotetický komentáře mi akorát drásají nervy.Ono je jednoduchý napsat "použí Z. leap (max range 10 metrů u Z. leapu)", avšak to stojí 3 focusu a ten focus musíš zas nějak dostat z5, ten se sám negeneruje (jako rage u Warra ve wowku), aby jsi mohl udělat cokoliv, do toho se musíš hýbat, vyhodnocovat situaci.Dokud nebude mít zkušenost s Focusem v PvP, nebudete vědět o čem to je.
Ale počátek fightu je jasný, Force Leap, do toho Force Exhaustion a potom sweep ano.Co ale když on bude mít štít, dmg mi absorbne, či úplně resistne.Hodim Master Strike jo, stun či odkopnutí, co teď když master strike a sweep je na cooldownu, tam prostě nic jinýho na velký dmg neni.Mohl bych použít ability jako je Awe, Force push, nicméně tohle je lepší schovat na okamžiky když protivník si odpálí svoje cd jako Sentinel/Assasin a do toho musim nějak nabrat focus/rage.
Sweep aktivovat už při letu Force leap, nikoliv, Global Cooldown.Dále Awe není stun, ale cc na několik sekund což se při dmg ihned zruší.Nicméně Gravelerk to napsal dobře, Guardian není dělaný na 1v1, od toho je tu Sentinel a Jedi Shadow.
Obrázek
Aries
Administrátor
Jméno ve hře: Aries
Herní třída: Jedi Consular
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aries » úte 01. kvě 2012 21:40:58

Teyonde, ano, teorii mám doopravdy z papíru, protože jsem se s Guardem teprve včera dostal z Coruscantu, ovšem psal jsem, jak by to podle mého teoreticky mělo vypadat, není potřeba se hned rozčilovat. Theory-crafting je jednou z důležitých věcí pro efektivní hraní každé třídy v každé MMORPG.

Warriora jsem ve WoWku nikdy nehrál, jsem člověk zaměřený hlavně na "Mage" classy ve všech RPG, čili jsem až dosud měl za to, že si Rage taky budoval prostřednictvím nějakých základních útoků.

Buildování focusu mi takový problém zatím nepřijde, obzvláště pokud jsi v jiné než tankovací formě. Máš normální útok (+2), sundering strike (+2/+3 s talentama), Force Leap (+3) a pak combat Focus (+6) a bonusy za to, že do tebe někdo řeže (talent pro Shii-cho formu, 1 focus za ránu každých 6 vteřin).

Čili já si boj představuju (opět, teoreticky), že skočím, začnu nabírat focus dvěma ranami, plus si do mě určitě někdo bouchne (3+2+3+1 = 9). Pak záleží jak vypadá situace, repsektive co udělá protivník. Pokud tě odkopne, tak ZL (-3) a hned FS (-3). Pokud ti hodí nějaký kompletní stun, použiješ Resolute a FS. Pokud Hodí stun a utečně, tak Resolute a ZL+FS. Pokud tě neodkopl a nestunnul, tak rovnou FS. Pokud má štít, tak odložit FS a řezat, Force Shield tolik ran nevydrží (maximálně tak 3), a pokud má třeba nějakou tu super redukci, tak je potřeba rychle skočit na někoho jiného.
Co zatím používám proti skupinám mobů (ano, je to jiné, ale v PvP je snad jediná možná blokace rychlost protivníkova klikání nebo štít), je, že skočím (+3 focus při odlepení ze země) a skoro soubežně hned házím FS, který se tak odpálí ihned po přístání (-3 focus). Alespoň mi přijde, že mi to tak funguje, i s global cooldown (hra akceptuje příkaz i nějakou dobu před vypršením CD, jak dlouho si jde nastavit, tuším, že jdou až 2 vteřiny, základ je snad 0,5). Základní útok proveden, pokračovat v normálním řezání.

Mistr v 1v1 nikdy nebudeš, ale lets face it, Guardian na to nikdy nebyl stavěný (a nikdo to tu netvrdí), jak píše Gravelark. Focus je těžký na ovládání a určitě vyžaduje hodně pozornosti tomu, co se na bojisšti děje a neskákat tam jako bezhlavá slepice.
Ale samozřejmě, Focus guardiana si vyzkouším (aktuálně jedu Defense), ovšem do lvl 50 mám ještě minimálně takové 5 dní čistého hraní, a ty teď prostě nemám.

EDIT: Diskuse přesunuta do JK sekce
Tento příspěvek může obsahovat sarkasmus

Red Eclipse
Arïes - Jedi Sage | Ahari - Republic Commando | Sellic - Scoundrel | Cosain - Jedi Guardian
Bialar - Operative | Takaya - Mercenary | Miotri - Sith Sorceress | Morym - Sith Juggernaut

Příběhová videa a další SWTOR videa
Wanderer
Disciple of Tenebrae
Jméno ve hře: Wanderer
Herní třída: Sith Warrior

Příspěvekod Wanderer » stř 02. kvě 2012 09:31:41

víte co? :) nemáte pravdu ani jeden... hlavně tím jak říkáte co je a co není stavěné na 1vs1. dovolím si teď machrovat, protože jsme včera provedli celkem rozsáhlý gildovní test 1vs1 různých class a buildů, a na výsledky zrovna teď koukám :D

zaprvé, pvp v swtor nikdy nebylo a nikdy nebude o 1vs1. 1vs1 je jenom fun když si pár lidí chce zaduelovat. takže odvolávat se na sílu classy v 1vs1 je imho kravina, a vůbec se dle toho nedá posoudit užitečnost classy v pvp

zadruhé, pořád zapomínáte vložit do rovnice 1vs1 equip. s novými sety je to ještě víc vidět; prostě můžeš být sebesilnější classa s sebelepším buildem, ale pokud jdeš v non-pvp equipu proti pvp equipu a tvůj protivník není kopyto, nebudeš mít šanci (opět provřeno, zkoušeli jsme postavit non-pvp maraudera proti ostatním classám a ani si neškrtnul...)

zatřetí, pokud někdo pravidelně a delší dobu čeká na CD, tak má buď špatný build, nebo ho blbě hraje (tím myslím zkaženou rotaci či špatný force/rage/heat/ammo/atd. management, nebo hraje jinou roli než jakou má hrát, tedy třeba heal sorc dpskuje). všiml jsem si, že QQ ohledně čekání na CD je tu v každém druhém postu, doporučuji se tedy namísto QQ flamování BW kvůli nerfnuté classe zaměřit na to, jestli třeba neděláte něco špatně

začtvrté, po včerjším testu si dovolím prohlásit, že i 1vs1 jsou classy víceméně vyrovnané, respektive ve většině případů platí, že každá může porazit každou. ano, healer to má po patchi těžké, ale to je dle mne správně, protože healer zcela jistě nemá v popisu práce chodit 1vs1 proti dps, a moc dobře si pamatuju, když před 1.2 lezli republikáni do wz se 3+ healerama a hrozně machrovali jak furt vyhrávaj - no jak by taky ne když takový cross-heal prostě předamagovat nešel. dneska je to jiné, a ani 3 healeři ti ve wz nezaručí že vyhraješ. prostě podle mne správný krok, i když se dá polemizovat o tom co to provedlo s pve

zapáté, zpátky ke knightovi/warriorovi :) od začátku hraju jako maina immortal juga, a to stále jen a pouze v tankovacím buildu s drobnou změnou po 1.2. včera se ukázalo, že i jako tank jsem schopen dát vlastně každou classu, když se všechno správně načasuje a nepokazí se rotace. jediný koho jsem zatím vůbec nedokázal porazit je dps operative, ale i tam bych určité šance viděl. a věty typu
Teyond píše:Guardian není dělaný na 1v1, od toho je tu Sentinel a Jedi Shadow.

...jsou imho blbost (bez urážky) - jde jen o to jak dobře svou classu zahraješ, a jakou roli vlastně hraješ. mmch, imbik jako vengeance jug včera rozsekal všechny ostatní ve většině případů - neříkám, že nikdy duel neprohrál, ale v celkovém součtu vyšel jako vítěz. proti dps sorc, dps PT, dps mara, i proti mix build asasinovi. nejvíc vyrovnané byly souboje s dps operativcem.

závěrem, celá tahle diskuse je vlastně o ničem, protože se furt točíte okolo 1vs1, ale pvp ve swtor je o něčem úplně jiném :) těším se až tu bude server transfer - přijďte na LoL a já vám rád předvedu jak to myslím :D
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Skelos
Jméno ve hře: Aennesis
Herní třída: Sith Inquisitor

Příspěvekod Skelos » stř 02. kvě 2012 10:14:53

healer vs dps by měla být patová situace jinak je to nevyrovnaný.....jednoduše nevybalancovaný k čemu je ti healer když nemá dps a nepřehealuje ani jedno dpsko? K čemu ti v pvp je mi řekni? :D
Wanderer
Disciple of Tenebrae
Jméno ve hře: Wanderer
Herní třída: Sith Warrior

Příspěvekod Wanderer » stř 02. kvě 2012 10:34:57

no, to není tak že nepřehealuje jedno dpsko :) to je jen mylná interpretace. těžko bude něco přehealovávat když je ve stunu a přerušovanej... tam už je jedno jestli natahuješ heal jednu a půl nebo dvě a půl vteřiny, když ti to někdo interuptne. v běžné wz, pokud jsou v týmu rozumný lidi kteří vědí co a jak hrát, healer udrží sebe a další dva lidi.

zase tu mluvíš o 1vs1, a říkám to znovu, to není princip pvp v swtor :) zkuste se od 1vs1 úplně oprostit a pak posuzujte užitečnost v pvp...
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Zpět na