Rýchle dialógy vs. pomalá angličtina

Vše o ToR
Trenkie
Jméno ve hře: Dazzius
Herní třída: Sith Warrior

Rýchle dialógy vs. pomalá angličtina

Příspěvekod Trenkie » pát 26. dub 2013 12:24:22

Ahojte :hand:

Zaujíma ma, ako ste na tom tí, čo máte slabšiu angličtinu. Nakolko je swtor RPG, je plná zaujímavých rozhovorov, o ktoré prísť znamená hrať hru len na 50%
Je nad mieru jasné, že preklad textov v hre nehrozí. Ja osobne anglicky rozumiem, ale pomaly. Rozhovory chápem iba z časti - niekedy viac, niekedy menej - záleží na tom, koľko času mám na ich prečítanie.
Je to však vyčerpávajúce snažiť sa stihnúť zachytiť viac než pointu dialógu.

Je fajn, že sa dá v quest liste prečítať obsah zadanej úlohy ale ten je totálne stručný. Čo je škoda je, že v hre nieje spojazdnený Denník, v ktorom by boli buď archivované dialógy od slova do slova alebo inými slovami (ako to býva v mnohých rpg hrách napr. Skyrim, Witcher...) Journal by bol veľké +, ale stále by to nebolo plnohodnotné využívanie zábavy, ktoré nám hra poskytuje v dialógoch - darmo si prečítame rozhovor spätne, keď počas neho je treba robiť rozhodnutia a teda treba chápať rozhovor v momente.

Čiste hypoteticky - ja si myslím, že jediné možné riešenie, ako dať šancu hráčom s pomalou angličtinou, by boli "stop-time" dialógy - hráč by si dialóg posúval kliknutím - takže by si podľa vlastného tempa prechádzal rozhovormi klikaním.

Čo si o tom myslíte?
Díky
tygerd

Re: Rýchle dialógy vs. pomalá angličtina

Příspěvekod tygerd » pát 26. dub 2013 12:45:17

Byl by to hezký nápad, ale Bioware s tím nic dělat nebude. Musela by to být velká skupina lidí, která by si stěžovala na rychlost rozhovoru, jenže ten je normálně rychlý a to, že pár desetin procent hráčů to nestíhá Bioware nebude zajímat. Bohužel ti nezbývá nic jiného, než se učit angličtinu na vyšší úrovni aby jsi neměl s tím takový problém. Čti si články, poslouchej rádio, televizi, americké zprávy, mluví tam spisovně a normální rychlostí.

Dobré alespoň je, že při výběrovém kolečku máš poslední text zobrazený, takže aspoň víš na co reaguješ.
Obrázek
Trenkie

Příspěvekod Trenkie » pát 26. dub 2013 12:58:09

tygerd píše:Byl by to hezký nápad, ale Bioware s tím nic dělat nebude. Musela by to být velká skupina lidí, která by si stěžovala na rychlost rozhovoru, jenže ten je normálně rychlý a to, že pár desetin procent hráčů to nestíhá Bioware nebude zajímat. Bohužel ti nezbývá nic jiného, než se učit angličtinu na vyšší úrovni aby jsi neměl s tím takový problém. Čti si články, poslouchej rádio, televizi, americké zprávy, mluví tam spisovně a normální rychlostí.

Dobré alespoň je, že při výběrovém kolečku máš poslední text zobrazený, takže aspoň víš na co reaguješ.

To hej, za ten posledný text pri výberovom kolečku som fakt vďačný :D
Najlepšie by bolo mať vytrénovaný listening, ale to nie je krátkodobá záležitosť - obzvlášť pri britskej angličtine - prevažne počujem britcký prízvuk a ten práve moc neobľubujem.

Rozmýšlal som ale, že niečo sa stým musí dať spraviť - tak ma napadla taká "looser" možnosť - nejakým softwarom nahrávať video počas spusteného dialógu. Niečo také snáď existuje nie?
Hrám hru v okne, kvoly slovníku, takže by som sa na plochu dostal lahšie ako z full-window, takže by som nejak zapol recording...fungovalo by to?
Aries
Administrátor
Jméno ve hře: Aries
Herní třída: Jedi Consular
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Aries » pát 26. dub 2013 14:12:39

Tak samozrejme, zvuk nebo video si ze hry nahravat muzes, ale jsou to casto dost velke soubory (pokud by se to nemazalo po kazdem nahrani). Jsou programy jako DXtory, Fraps nebo Playclaw, ktere se na tohle vetsinou pouzivaji, a tem je jedno, jestli jsi v okne nebo ve windows. Vetsinou to je, ze proste cvaknes do klavesy (F12 napriklad) a pusti se nahravani, co ti soubor ulozi na zvolene misto. Pak si ho muzes normalne prehravat jako video.

Bohuzel, pro nejake "stop dialogy" by chtely predelat vicemene vsechny dialogy, aby se to zastavilo po kazde radce titulku. Ale to by asi vedlo k tomu, ze by to bylo takove znacne trhane, protoze nektere proslovy jsou docela dlouhe a roztrhanim by ztratily neco na "epicnosti", coz je otayka, jestli se to financne kvuli nekolika lidem vyplati.

Idealni je se vazne vytrenovat na chytani na anglictinu koukanim na serialy v anglictine (nejake s hodne kecanim, Battlestar Galactica, Doctor Who, Star Trek, atd, televize toho vyprodukovala hodne).
Tento příspěvek může obsahovat sarkasmus

Red Eclipse
Arïes - Jedi Sage | Ahari - Republic Commando | Sellic - Scoundrel | Cosain - Jedi Guardian
Bialar - Operative | Takaya - Mercenary | Miotri - Sith Sorceress | Morym - Sith Juggernaut

Příběhová videa a další SWTOR videa
Trenkie

Příspěvekod Trenkie » pát 26. dub 2013 15:39:30

Rozhodne sa nestaviam na odpor voči nutnosti zlepšiť sa v jazyku, práve naopak si myslím, že hranie hier je v tomto smere veľmi užitočné. Keby toľko hodin, koľko strávim hraním, strávim nad učebnicami angličtiny alebo teda sledovaním filmov a pod. tak sa pekne hýbem dopredu. Nepochybujem, že sa aj pri swtor a i. zlepšujem v angl, ale edukácia tu nahrádza zábavu a z tohto pohľadu je to škoda...ale beriem to pozitívne. Na seriály a filmy v poslednej dobe moc nemám chuť ale určite sa chystám kúpiť si swtor - fatal alliance knihu a keďže jej preklad hrozí až v r. 2014 tak tu sa pričiním tiež o daký ten krôčik vpred.

No a ten software - bude to trocha babračka, lebo je jasné, že tie avi. súbory budem musieť premazávať, ale to je najmenej.
Myslím, že sám našiel riešenie svojho problému v tejto téme (to sa mi stáva vždy že skôr ako dostanem odpoveď na otázku sám na ňu prídem :D )
Ďakujem Vám samozrejme za reakcie, určite skúsim tie software a potom sem ďalej napíšem ako to funguje a či sa to dá.
A tiež prosím každého, kto to skúsi, aby sem prispel so svojou skúsenosťou.
Díky
Gravelark
Jméno ve hře: [Gravelark] [Theta]
Herní třída: Jedi Knight

Příspěvekod Gravelark » pon 29. dub 2013 19:01:17

mě jen tak napadlo, jak jsem to ted po nějakém čase zapnul, není písmo dialogů nějak menší? mi připadá, že na to vůbec nevidím. ale ještě jsem neřešil, jestli to jde někde změnit.
Trenkie

Příspěvekod Trenkie » úte 30. dub 2013 17:17:05

Gravelark píše:mě jen tak napadlo, jak jsem to ted po nějakém čase zapnul, není písmo dialogů nějak menší? mi připadá, že na to vůbec nevidím. ale ještě jsem neřešil, jestli to jde někde změnit.

Písmo sa mi zdá byť akurát veľkosť...zas swtor nehrám tak dlho aby som to vedel porovnať s písmom o rok dozadu tak neviem, či sa to menilo.
HumanDeath
Jméno ve hře: Balidorion

Příspěvekod HumanDeath » čtv 02. kvě 2013 10:18:55

Ahoj, přiznám se, že jsem tuhle konverzaci prolít, tudíš si nejsem jist, jestli jste to neřešili, ale když si kliknete na nastavení chatu, je tam možnost promítání dialogů do chat window, tudíš si je můžete pak scrollovat dle libosti ;) Konkrétně je to v záložkách (tab). Pravým click a už to jede. Nastavení zobrazení od general, přes ops msg až po system feedback, včetně těch conversations.
Have a fun :P
Obrázek
Trenkie

Příspěvekod Trenkie » čtv 02. kvě 2013 16:02:27

HumanDeath píše:Ahoj, přiznám se, že jsem tuhle konverzaci prolít, tudíš si nejsem jist, jestli jste to neřešili, ale když si kliknete na nastavení chatu, je tam možnost promítání dialogů do chat window, tudíš si je můžete pak scrollovat dle libosti ;) Konkrétně je to v záložkách (tab). Pravým click a už to jede. Nastavení zobrazení od general, přes ops msg až po system feedback, včetně těch conversations.

Ááá YES! Kámo tak toto si mi dal TOP TIP, díky moc. Jop, stačí kliknúť pravým tlačítkom myšky na chat, zvoliť "chat settings" a zapnúť "conversation" :)
Hneď to bude o niečom inom
HumanDeath
Jméno ve hře: Balidorion

Příspěvekod HumanDeath » čtv 02. kvě 2013 16:33:33

Trenkie píše:
HumanDeath píše:Ahoj, přiznám se, že jsem tuhle konverzaci prolít, tudíš si nejsem jist, jestli jste to neřešili, ale když si kliknete na nastavení chatu, je tam možnost promítání dialogů do chat window, tudíš si je můžete pak scrollovat dle libosti ;) Konkrétně je to v záložkách (tab). Pravým click a už to jede. Nastavení zobrazení od general, přes ops msg až po system feedback, včetně těch conversations.

Ááá YES! Kámo tak toto si mi dal TOP TIP, díky moc. Jop, stačí kliknúť pravým tlačítkom myšky na chat, zvoliť "chat settings" a zapnúť "conversation" :)
Hneď to bude o niečom inom

Jsem rád, že jsem pomohl, věřím, že to hodně usnadní pochopení textu tobě i dalším hráčům a přeju spoustu zábavy v tvém putování galaxií 8-)
Obrázek

Zpět na